Dla przedszkoli, poradni i gabinetów terapeutycznych

Pomoce sensoryczne do grafomotoryki dla przedszkoli i gabinetów terapeutycznych

Pomoce sensoryczne do grafomotoryki dla gabinetów terapeutycznych, znajdziesz tutaj domek sensoryczny, drewnianą tacę do działań grafomotorycznych i klocki Jenga do rozwijania dużej motoryki.

Pomoce sensoryczne to wiele różnych zabawek i materiałów, które można wykorzystać w gabinecie terapeutycznym. Powinny tam się znaleźć zarówno gry (zręcznościowe, angażujące dużą motorykę), wszelkiego rodzaju układanki angażujące percepcję wzrokową (memory, puzzle, układanki z elementami figur geometrycznych), słuchową (np. memory słuchowe) oraz procesy poznawcze (np. układanki lewopółkulowe), jak i wszelkiego rodzaju sprzęty wspomagające rozwój obszarów sensorycznych oraz usprawniające pracę kończyny górnej (pomoce do ćwiczeń samoobsługi oraz te przygotowujące do nauki pisania i rysowania). Każdy wspomniany rodzaj pomocy powinien być dodatkowo zróżnicowany, tak, aby część z nich można było użyć jako wstęp czy przerywnik, a część do właściwej pracy edukacyjnej czy terapeutycznej. Obecność zróżnicowanych pomocy w przedszkolach jest istotny również z perspektywy czasu przeznaczonego na codzienne, swobodne zabawy. Jest to moment, kiedy dziecko może zdecydować, który obszar rozwoju jest gotowe wspierać pracując samodzielnie nad wybraną pomocą. Dlatego też pomoce powinny być rozłożone w zasięgu wzroku i rąk dziecka.

Pomoce sensoryczne i terapeutyczne

Zarówno w przedszkolach, jak i poradniach czy gabinetach terapeutycznych pojawiają się dzieci z różnego rodzaju trudnościami oraz potrzeba edukacyjnymi i terapeutycznymi. Powoduje to, że że zarówno metody pracy, jak i pomoce terapeutyczne czy edukacyjne powinny być zróżnicowanie i dostosowane do dziecka. Rozwój dziecka przebiega harmonijnie tylko w momencie, kiedy zadbamy o wszystkie obszary tego rozwoju. Oznacza to, że dziecko potrzebuje zróżnicowanej stymulacji zarówno w obszarze rozwoju ruchowego, sensorycznego, poznawczego czy manualnego. Aby dostarczyć wystarczającej ilości wsparcia, zwłaszcza dziecku z trudnościami rozwojowymi, potrzebny jest przemyślany i uporządkowany plan terapeutyczny. Do jego realizacji niezbędne są zróżnicowane, wielofunkcyjne pomoce terapeutyczne czy edukacyjne. Aby efektywnie spełniać potrzeby dzieci obecnych w przedszkolach, poradniach czy gabinetach, należy wyposażyć je w pomoce, które umożliwią i usprawnią pracę edukacyjną i terapeutyczną.

Sklep z zabawkami sensoryczne do grafomotoryki dla przedszkoli

Dziecko najchętniej uczy się przez zabawę, dlatego zapoznaj się z naszą propozycją zabawek sensorycznych do grafomotoryki dla przedszkoli. Sprawność rączek brzdąca ma duży wpływ na poziom graficzny prac malucha. Warto jak najczęściej stwarzać okazję do ćwiczenia ruchów nadgarstka i łokcia. W przedszkolu dzieci spędzają dużo czasu. Pomoce sensoryczne sprawiają, że dzieci są zaciekawione i chętnie próbują nowych rzeczy. Drewniana Taca do działań grafomotorycznych zaprojektowana została z myślą o dzieciach, które uwielbiają kreatywną zabawę. Największą frajdę daje malowanie z koleżanką lub kolegą palcami. Dwustronna tablica do pisania montowana na 3 sposoby to świetna pomoc dydaktyczna. Z jednej strony jest klasyczna tablica kredowa, z drugiej natomiast tablica suchościeralna. Można na nich pisać, rysować albo nauczyciel może ją wykorzystać do prowadzenia lekcji.

Pomoce sensoryczne dla dzieci do wykorzystania w poradniach, gabinetach terapeutycznych i przedszkolach

Pomoce sensoryczne dla dzieci umilą i ułatwią najmłodszym ćwiczenia oraz naukę sprawnego poruszania rączkami. Brzdące uwielbiają tworzyć i budować, dlatego warto w przedszkolu mieć Duży zestaw klocków Plus Plus Midi Basic 200 szt., który wspomaga małą motorykę. Zachęca też do zabawy w grupie. Budowa najwyższej wieży lub najdłuższego mostu będzie nie tylko wyzwaniem, ale też przyjemnością. Jeśli chcesz zamienić naukę pisania w zajmującą czynność, zadbaj o to, aby w Twoim gabinecie nie zabrakło Tabliczek Magnetycznych duże litery. Pozwolą poznać alfabet oraz ćwiczą dłoń i nadgarstek. Doskonałym pomysłem jest zamontowanie w gabinecie lub przedszkolu ściennej tablicy magnetycznej STEM. Elementem uzupełniającym są Kołeczki 512 sztuk. Cały zestaw pozwala na tworzenie obrazów, rozbudowuje funkcje motoryczne, sensoryczne oraz kształtuje wyobraźnie.

Zabawki sensoryczne i pomoce terapeutyczne do ćwiczenia motoryki małej

Zabawki sensoryczne pomogą w rozwoju grafomotoryki dziecka, który trwa kilka lat. Przedszkole jest dobrym miejscem do zabaw, nauki i zawierania nowych przyjaźni. Zestaw Hydrauliczny Do Budowania Systemów Rur jest dodatkowym elementem do ściennej tablicy manualnej STEM. Pozwala on na skonstruowanie wersji systemu rurowego. Zabawa może trwać w nieskończoność. W zestawie znajdują się rury, kolanka, zaworki, piłeczki, obręcze trzymające rury, lejki i dzbanki na wodę. Oczywiście można sprawdzić, czy konstrukcja została poprawnie wykonana, wystarczy rurami przepuścić wodę. Nie tylko dzieci, ale też dorośli będą tym zachwyceni.

Stwórz w swoim przedszkolu lub gabinecie terapeutycznym miejsce, w którym dziecko będzie czuło się komfortowo i bezpiecznie.