Działania kreatywne

Zabawki kreatywne do rozwijania motoryki małej

Zabawki kreatywne do rozwijania motoryki małej, klocki do nawlekania, zabawki drewniane do tworzenia konstrukcji, samoloty i czołgi do składania.

Zabawki kreatywne w pracy nad motoryką dziecka są podstawowym wyposażeniem gabinetów terapeutycznych. Usprawniają samodzielne podejmowanie decyzji przez dziecko oraz planowanie działania. Do działań kreatywnych zaliczamy przede wszystkim wszelkie zabawy manualne, usprawniające kończynę górną dziecka. Są to zarówno klejenie, wycinanie, tworzenie przestrzennych form czy malowanie. Mogą to być działania, które będą wykonywane według dołączonej instrukcji, jednak zawsze powinny zawierać dodatek w postaci działań według własnego pomysłu. Najbardziej wartościowe są takie działania kreatywne, które zakładają, że to dziecko kieruje procesem twórczym i to ono decyduje jak będzie wyglądało końcowe dzieło. Aby dziecko mogło ćwiczyć samodzielną organizację działania według własnego pomysłu, warto zapewniać mu wiele różnych możliwości działań kreatywnych. Różne rodzaje kredek, farb, materiałów typu cekiny czy pompony, bardzo korzystnie wpłyną na sprawność w obszarze grafomotoryki (czyli gotowości ręki do pisania) oraz samoobsługi (samodzielne ubieranie się, umiejętność zapinania wszelkich zapięć będących elementem garderoby, samodzielne i sprawne jedzenie).

Zabawki kreatywne do rozwijania motoryki małej

Do działań kreatywnych zaliczamy także wszelkie zabawy w rysowanie. Bardzo pomagają w tym tablice kredowe oraz suchościeralne, które dają dodatkowo okazje do usprawniania ręki. Godne uwagi są także wszelkie działania pozwalające na tworzenie form przestrzennych z materiałów takich jak na przykład tektura. Tworzenie różnych rodzajów kartonowych światów czy teatrzyków 3D wpływa nie tylko na sprawność rąk oraz kreatywność, ale także usprawnia pracę wzrokową, co z kolei jest korzystne z punktu widzenia umiejętności szkolnych.

Zaliczamy tu także zabawy manipulacyjne angażujące małą motorykę – głównie przy pomocy różnego rodzaju klocków. Dzięki nim dziecko może stworzyć praktycznie każde wymarzone dzieło, a dzieł może być nieskończenie wiele. Kreatywnie można budować zarówno z klocków drewnianych, plastikowych, jak i z innych dostępnych materiałów. W zależności od wieku dziecka warto dobrać odpowiednią ich wielkość. Do działań kreatywnych świetnie nadadzą się klocki, z których przy pomocy śrub można budować pojazdy czy budowle przestrzenne. Często okazuje się bowiem, że poza wskazówkami z instrukcji, z elementów w danym zestawie można stworzyć własne, wymyślone dzieła, a to jest kluczem do zbudowania w dziecku kreatywności.

Zabawki kreatywne dla chłopców i dziewczynek

Rodzice oraz zabawki kreatywne mają wpływ na kształtowanie kreatywności swoich dzieci. Warto zadbać o to, aby poza komputerem i telefonem, pociecha miała dostęp do zabawek, które pobudzają wyobraźnie oraz motywują do twórczej zabawy. Dzięki temu będziesz mieć wpływ na prawidłowy rozwój swego dziecka. Korzystaj z narzędzi, które pomogą w przeprowadzeniu tego procesu sprawnie, naturalnie i nie obciążając brzdąca.

Nauka kreatywności przez zabawę od pierwszych lat życia

Dzieci uczą się świata od pierwszych miesięcy życia, zatem nauka kreatywności przez zabawę jest najlepszym rozwiązaniem. Wszystko co je otacza jest dla nich zagadką. Mają olbrzymie chęci odkrywania i zrozumienia. Stąd wszystkie kolorowe grzechotki, które wydają dźwięki i tak cieszą maluszki. Sześciomiesięczne dziecko może rozwijać już swoją kreatywność dzięki Płytom do budowania 0+, pastelowym Grimm’s. Żaden sposób budowania nie jest narzucony, wszystko zależy od pomysłowości dziecka. Są one doskonałym uzupełnieniem m.in. dwunastoelementowych tęczy, tuneli i półokręgów oraz pozostałych klocków. Klocki te pomagają rozwijać wyobraźnie przestrzenną, uczą koncentracji oraz doskonalą koordynację oko-ręka.

Czy dzieci lubią zabawki kreatywne?

Maluszki są bardzo ciekawe otoczenia zatem zachęcenie go do zabawek kreatywnych nie będzie trudne. Nawet jeśli nie wiesz dokładnie jakie dziecko ma upodobania, będzie świetnym i praktycznym prezentem. Młodej damie spodoba się Torba na ramię z Chmurką do samodzielnego uszycia, która usprawnia małą motorykę. Zestaw zawiera igłę i nić, wstępnie wycięte filcowe elementy i pełną instrukcje. Radość z szycia oraz używania jej będzie olbrzymia. Masz w rodzinie małego konstruktora? Przychodzimy z pomocą. Klocki małego konstruktora Helikopter do działań kreatywnych nadaje się dla dzieci od 3 roku życia. Zabawkę te cechują łatwe i proste elementy. Każdy chłopak sobie z nią poradzi. W zestawie znajdują się klucze, nakrętki, koła, śmigła a nawet gumowe opony – wszystko co potrzebne konstruktorowi. W naszej ofercie znajdziesz również quada, pług, młyn i koparkę oraz kilka innych fascynujących pojazdów.

Pomóż dziecku w rozwijaniu kreatywności dzięki zabawkom, które uruchamiają wyobraźnie oraz dokonywania wyborów.