Memory

Gry wzrokowe dla dzieci, memory rozwijające percepcję wzrokową
Gry wzrokowe dla dzieci, memory rozwijające percepcję wzrokową. Sklep z pomocami sensorycznymi i zabawkami do małej motoryki zaprasza.

Memory są jednym z najbardziej znanych i lubianych gier angażujących percepcję wzrokową. Mnóstwo rodzajów gier rozwijających wzrok z istniejących na rynku sprawia, że zarówno młodsze, jak i starsze dziecko może skorzystać z dobrodziejstwa tej pomocy edukacyjnej. Ich wpływ na rozwój percepcji wzrokowej związany jest nie tylko z usprawnieniem skupienia uwagi wzrokowej na działaniu. Gry te usprawniają także tak zwane różnicowanie wzrokowe. Oznacza to, że uczą skupienia na istotnych elementach obrazu, a nie zauważaniu tych aktualnie nieistotnych. Podczas grania dzieci ćwiczą także pamięć wzrokową. Ponadto usprawniają także szybkość reakcji (bo często zasady określają, że kto pierwszy ten lepszy), a także umiejętność planowania w najbliższej przestrzeni (należy zaplanować kolejne ruchy, a następnie je wykonać). Pewnie dlatego też gry memory goszczą nie tylko w rodzinnych domach, ale także w gabinetach terapeutycznych czy przedszkolach, żłobkach i świetlicach szkolnych.
Memory, gry wzrokowe rozwijające percepcję
Zabawa tą pomocą może być sama w sobie edukacyjna i stanowić element terapeutyczny, ale może być także elementem rozgrzewki przed trudniejszymi zadaniami. Duża różnorodność tych gier powoduje, że każdy może wybrać coś dla siebie. Można znaleźć gry wzrokowe z ulubionymi bohaterami z bajek czy idolami. Można grać w odmiany przyrodnicze (i jednocześnie poznawać różne gatunki roślin czy zwierząt) lub geograficzne (przedstawiające różne miejsca w Polsce lub na świecie). Ponadto można także dostać na rynku gry wzrokowe z pięknymi grafikami nawiązującymi do znanych baśni czy ponadczasowych dzieł literatury (np. opowieści „W 80 dni dookoła świata”). Dlatego też poza usprawnianiem umiejętności niezbędnych dziecku podczas nauki szkolnej, memory można traktować także jako zabawę przynoszącą wiele przyjemności czerpanej zarówno z samej rodzinnej rozgrywki, jak i z obcowania z pięknymi ilustracjami.