Pociąg do usprawniania małej motoryki

160,00 

SKU: C3F4-955C9 Kategoria:

Termin wysyłki: od 48h do 5 dni
Nasze pomoce są wykonywane ręcznie i doszywane na bieżąco

Wysyłka z Polski!

Zapytaj o ten produkt / kup przez telefon: +48 790 747 393

Producent:
Opis

Pociąg z zapięciami jako pomoc do usprawniania małej motoryki

Pomysł na tę pomoc do usprawniania małej motoryki przyszedł mi podczas spotkań terapeutycznych w moim centrum terapeutycznym. Nie jest tak łatwo przekonać Twoje dziecko do działań plastycznych. Klejenie, cięcie nożyczkami, lepienie z plasteliny to czynności, które sprawiają mu trudność. Jeśli trzeba, to narysuje co nieco, ale rysuje szybko, schematycznie, nie czerpie z tego przyjemności. Widzisz, że ręka szybko się męczy i zaczynasz powoli się tym niepokoić?

Inspiracją do powstania ciuchci były dzieci, które nie zawsze miały ochotę na żmudne ćwiczenia samoobsługowe. Potrzebowałam czegoś, co zajęłoby je tak bardzo, że trudne ćwiczenia zapinania i odpinania nie byłyby dla nich frustrujące. A, że większość przedszkolaków przychodzących do mnie, uwielbia pojazdy – tak oto powstała ciuchcia. Z biegiem czasu, tak jak i smok Wafelek, zaczęła ona być wykorzystywana przez innych naszych terapeutów. Dlatego też zdecydowałam się, aby dać możliwość także innym na wykorzystanie jej w pracy z dziećmi.

Jak może wyglądać praca z pociągiem w terapii ręki, zobacz wideo:

Pomoc do usprawniania małej motoryki, pociąg, opis i wymiary:

Oczywiście, ze względu na specyfikę pomocy, jest ona duża (tak, aby łatwo pracowało się zarówno na macie, jak i przy stoliku) oraz trwała (aby mogło bez problemu korzystać z niej minimum kilkoro dzieci dziennie).

Posiada on różnego rodzaju zapięcia (widoczne na pojedynczych zdjęciach). Jest zrobiony z polaru. Jest mięciutki za sprawą kulek styropianowych wszytych do wewnątrz. Gdy wyciągniemy poduszeczki wypełnione kulkami styropianowymi, każdy wagonik zmienia się w kieszonki zamykane na rzepy, do których można schować jakieś skarby.

Pociąg do ćwiczeń małej motoryki jest pomocą przeznaczoną dla starszych jak i młodszych dzieci. Można stosować ją w domowych zabawach zarówno z dziećmi, które dopiero zaczynają przygodę z przedszkolem, jak i z dziećmi, które potrzebują przygotować swoje ręce do sprawnych działań w szkole. Pociąg do ćwiczeń małej motoryki idealnie nada się zarówno do swobodnych zabaw domowych, jak i wspólnych zorganizowanych ćwiczeń z rodzicem. Jest świetnym sposobem uprzyjemnienia domowych działań terapeutycznych.

  • Długość pociągu: 180cm
  • Długość poszczególnych wagonów: 20cm
  • Poziom trudności pociągu to 3/3

Dzięki tej pomocy do terapii ręki pomożesz swojemu dziecku opanować zaawansowane działania manualne

Czas przedszkola jest okresem zachęcania dzieci do wszelkich działań manualnych czy zabaw plastycznych. Jednak im dziecko starsze tym mniej jest zrozumienia dla trudności z wycinaniem, lepieniem z plasteliny czy prawidłowym trzymaniem kredki i rysowaniem. Dziecko szkolne, które nie opanowało tych umiejętności potrzebuje wsparcia zarówno rodzica, jak i nauczyciela. Czasem same ćwiczenia przy biurku nie wystarczają, trzeba wesprzeć się innymi pomocami, które wzmocnią i usprawnią rękę, aby przygotować ją do bardziej zaawansowanych działań manualnych.

Można oczywiście codziennie, kroczek po kroczku uczyć się wycinania, rysowania czy lepienia z plasteliny. Jednak takie powtarzalne działania potrafią szybko znużyć i zniechęcić dziecko, zwłaszcza, że sprawiają mu one trudność.

Dla kogo jest pociąg do terapii ręki

Pociąg do ćwiczeń małej motoryki jest przeznaczony dla tych rodziców, którzy potrzebują domowo wesprzeć dzieci w trudnościach manualnych. Pociąg do ćwiczeń malej motoryki nada się do usprawnienia dłoni i przygotowania jej do działań plastycznych, rysowania, a w przyszłości pisania.

Z pociągu do ćwiczeń małej motoryki najbardziej skorzystają rodzice potrzebujący pomysłów na wsparcie dziecka z trudnościami w małej motoryce (w tym także w cięciu nożyczkami czy rysowaniu). Jest to świetna pomoc, która nada się do włączenia do domowego programu terapeutycznego.

 

O Twórcy

Autor pomocy: Emilia Matyka
Jestem terapeutką integracji sensorycznej oraz terapeutką ręki. Prowadzę własne Centrum Terapeutyczne, gdzie pracuję z dziećmi przedszkolnymi i szkolnymi. Po godzinach szyję pomoce terapeutyczne we własnej przydomowej pracowni. Własnoręcznie szyte pomoce sama wykorzystuję w terapii, a także umieszczam w małym sklepie online, aby inni terapeuci oraz rodzice także mogli skorzystać z nich w pracy z dziećmi. W kwestiach technicznym pomaga mi moja mama, która jest wieloletnim nauczycielem przedszkola, więc doskonale zna potrzeby tej grupy wiekowej.

Dostawa i zwroty

Zakupy można opłacić tradycyjnym przelewem bankowym lub poprzez szybkie przelewy elektroniczne i kartą płatniczą za pośrednictwem systemu Przelewy24. W sklepie dostępna jest także opcja płatności za pobraniem.

W zależności od wyboru metody płatności dostawa kosztuje odpowiednio 10zł oraz 18zł przy płatności pobraniowej.

Ponieważ może się zdarzyć, że produkt trzeba będzie doszyć, został przyjęty czas realizacji do 5 dni.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami towar nabyty w sklepie możecie Państwo zwrócić do 14 dni, jeśli nie spełni Państwa oczekiwań.

1 opinia dla Pociąg do usprawniania małej motoryki

  1. Joanna

    Bardzo staranne wykonanie. Pomysł na pociąg fantastyczny – świetne narzędzie do ćwiczenia motoryki małej. Polecam!

Dodaj opinię